Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Відтепер реєстрація подвійних договорів оренди землі технічно неможлива, ‒ Мін’юст

Відтепер реєстрація подвійних договорів оренди землі технічно неможлива, ‒ Мін’юст

Міністерство юстиції запровадило механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром. Це унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі, оскільки реєстратор просто фізично не зможе цього зробити.

Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

За її словами, перед тим як оформити будь-який договір оренди землі, реєстратор повинен пересвідчитися, що право оренди землі не було зареєстровано у відділі земельних ресурсів, де до 2013 року реєстрували відповідні договори.

«Для перевірки реєстратор зобов’язаний надіслати запит у Держгеокадастр і отримати відповідь, що ділянка не орендується, відсканувати її та внести у реєстр, ‒ зазначила заступник міністра. ‒ Але на практиці реєстратори або не направляють запит, або не дочікуються відповіді, а то й не знають, що така відповідь повинна бути надана і повторно реєструють договір оренди земельної ділянки, яка вже в оренді».

Як наслідок, в одного і того ж паю з’являються два орендарі, які часто силовими методами, із залученням охоронних фірм та тітушок починають вирішувати, хто має право обробляти цю землю та збирати з неї врожай, наголосила вона.

«Щоб вирішити цю проблему, ми запровадили на технічному рівні автоматичний обмін даними між нашим реєстром майнових прав і Держгеокадастром, ‒ повідомила Олена Сукманова. ‒ Тепер реєстратор фізично не може завершити процедуру внесення даних і закрити розділ у реєстрі, поки автоматично не підтягнуться дані від Держгеокадастру про наявність чи відсутність реєстрації земельної ділянки».

Це технічне нововведення є черговим кроком Мін’юсту у боротьбі з тими, хто захоплює агропідприємства, додала Олена Сукманова.

«Автоматичний обмін даними між реєстрами звузить можливість для рейдерських захоплень, адже саме подвійні договори оренди часто використовуються рейдерами як інструмент старту атаки на фермерські господарства», ‒ сказала заступник міністра.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!