Від голоду, спричиненого коронакризою, у світі може загинути більше людей, ніж від самого вірусу, - WFP
В результаті пандемії COVID-19 більша частина земної кулі стикається з голодом, що зумовлено не лише дефіцитом їжі, а й втратою джерел доходу, пише Successful Farming.
Голод і без пандемії був проблемою для більшої частини Африки, в тому числі через масові напади сарани. Разом з тим багато людей втратили засоби до існування через пандемію.
Багато підприємств у країнах, що розвиваються, змушені були припинити свою діяльність на тлі обвалу цін на нафту, зниження туризму та різким скороченням закордонних грошових переказів (іноземні працівники переказують гроші сім’ям в іншій країні), що вкрай погіршило економічну ситуацію.
«Цим людям і без COVID-19 жилося вкрай кепсько», – зазначив Аріф Хусейн, головний економіст Світової продовольчої програми ООН (WFP).
За його словами, навіть ті люди, які вважалися середнім класом у містах, стають вразливими до бідності та голоду.
За прогнозами Світової продовольчої програми, до кінця року понад мільярд людей страждатимуть від голоду через кризу, спричинену COVID-19, а це означає, що більше людей може потенційно загинути від економічного впливу COVID-19, а не від самого вірусу. Найбільше занепокоєння викликають країни Африки та Близького Сходу.