Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Весняні морози спричинили масову загибель озимих, - фермери

Морози, що вдарили наприкінці березня й на початку квітня, спричинили масову загибель озимих культур. Найбільше постраждали ріпак, пшениця та подекуди ячмінь.

Про це AgroTimes розповіли фермери з різних регіонів.

За словами голови ФГ «Неофіти» Ігоря Неофіти (Кіровоградська область), у господарстві морози спричинили повну загибель ріпаку, який через брак вологи вийшов із зими в дещо ослабленому стані, тож його пересіватимуть, швидше за все – кукурудзою. «Трохи менше постраждали ячмінь і пшениця, тож маю надію, що вони відновлять розвиток. Втім, такого врожаю, як ми очікували, вже не буде», – зазначив аграрій.

Як розповів директор ТОВ АФ «Ольвія» та ТОВ «Агро-Давидівка» Анатолій Тиховод (південь Запорізької обл.), у його господарствах загинуло щонайменше 300 га озимого ріпаку, втім, ці площі поки що не дискують. Лише після 10 днів спостережень за рослинами буде прийнято рішення щодо пересіву.  Втім, навіть у разі пересіву аграрій уже прогнозує чималі втрати для господарств.   

«Напикінці березня в нас температура знижувалась до -100С, але сільгоспкультури ці морози витримали з незначними втратами. Коли стало тепліше і рослини почали відновлюватися, друга хвиля морозів  стала для них критичною, особливо зважаючи на те, що наразі у грунті майже немає вологи», – зазначив Анатолій Тиховод.

У ФГ «Ай-Петрі» (Запорізька обл.) морози також пошкодили озимі пшеницю, ріпак та трохи менше – ячмінь. Оскільки посіви пошкоджені частково, невеликими ділянками через нерівний ландшафт (у низинах відсоток загибелі рослин більший), це ускладнює пересів. Таким чином, за словами голови господарства Олександра Мовчана, пересівати будуть лише в найбільш аварійних ділянках. Решту посівів «реанімуватимуть» за допомогою препаратів, які мають у своєму складі амінокислоти, ауксини та мікроелементи .

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!