Агромаркет

В Україні стартував проект «AGMEMOD Україна» для моделювання розвитку аграрного сектора

В Україні стартував проект «AGMEMOD Україна» для моделювання розвитку аграрного сектора

За підтримки Мінагрополітики України та Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини стартував проект «AGMEMOD Україна 2016: Моделювання розвитку аграрного сектора». Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Проект «AGMEMOD» – динамічна мультипродуктна модель часткової рівноваги, яка використовує підхід «знизу догори». На основі конкретних реальних показників розроблені шаблони, що детально відображають специфіку функціонування та взаємовплив різних секторів сільського господарства країн ‒ учасниць проекту. Ця модель дозволяє створювати необхідні прогнози для країн ЄС та інших країн, що беруть участь в проекті. Як один з прикладів таких прогнозів – розширення товарообігу між країнами.

«Як додаткові показники, використовуються дані про державну підтримку, дерегуляцію, торговельну політику, податкове законодавство тощо. Важливим є те, що такі прогнози враховують зв’язки між сільськогосподарськими ринками певної країни та міжнародними ринками, модель є динамічною та враховує регіональну специфіку в Україні. Також відзначу, що робота проекту AGMEMOD-Україна дає детальні результати – зокрема в розрізі окремих сільськогосподарських продуктів та типів підприємств», ‒ зазначила заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька.

Модель складається з наступних показників:
–    умови внутрішньої політики у сфері сільського господарства (наприклад, зміни в системі оподаткування);
–    виробництво рослинницької продукції;
–    виробництво тваринницької та молочної продукції;
–    структура споживання;
–    структури експорту та імпорту;
–    умови міжнародних торговельних відносин (наприклад, імпортні та експортні тарифи, експортні квоти).

«Після доступу до необхідних даних, ми будемо мати перші результати моделювання ефектів політичних рішень на аграрний сектор, а також результати Базового та Оптимістичного сценаріїв розвитку сільського господарства», ‒ додала Владислава Рутицька.

Довідка

Модель партнерства AGMEMOD дозволяє робити прогнози і моделювання з метою оцінки дій, програм та політики у сфері сільського господарства в ЄС. Наразі модель використовується як Генеральним Директоратом з сільського господарства Європейської Комісії, так і міністерствами сільського господарства окремих країн-членів (зокрема Німеччини, Нідерландів, Франції тощо).

Проект «AGMEMOD» фінансується 6-ю програмою Європейської Комісії та за рахунок внесків партнерів по всьому Європейському Союзу. «AGMEMOD» реалізується в рамках проекту Німецько-український агрополітичний діалог.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!