Агромаркет

В Україні розроблено механізм банківської гарантії для форвардних контрактів

Українська зернова асоціація презентувала механізм банківської гарантії для форвардних контрактів на зерновому ринку, який покликаний зробити ринок зерна в Україні цивілізованим та покласти край такій проблемі як дефолти за форвардними контрактами на зерно через підвищення ціни.

Про це повідомляє пресслужба УЗА.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та керівниця діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні Олена Волошина, які вислови повну підтримку впровадженню такого інституційного механізму як банківська гарантія для форвардних контрактів і готовність спільно з УЗА впроваджувати його на зерновому ринку. Також підтримку висловив Європейський банк реконструкції та розвитку в Україні.

Представники банків позитивно оцінили новий інструмент та засвідчили підтримку у його реалізації.

Впровадження банківської гарантії для форвардних контрактів на зерно покликана нівелювати ризики невиконання контрактів з боку недобросовісного постачальника через зростання ціни на ринку.

Сьогодні через брак надійності малі та середні постачальники вимушено отримують на 5-7 доларів на тонну зерна менше. При цьому додаткові затрати на обслуговування банківської гарантії для виробника становитимуть близько $1 за тонну, що кількаразово покривається додатковою премією до ціни купівлі зерна в нього.

Покупці зерна в результаті отримують першокласного постачальника зерна незалежно від його розмірів, який виконає свої зобов’язання, і таким чином уникають ризиків дефолтів і сплати великих штрафів через невиконання контрактів на міжнародному ринку.

Як результат, Україна стає преміальним зерновим ринком, на якому покупці готові платити вищу ціну за українське зерно. Адже часто імпортери платять на $5-10 меншу ціну за українське зерно, аніж за сусіднє румунське чи російське. Україна в цілому може отримати додатково кількасот мільйонів доларів від експорту такого ж обсягу зерна та матиме репутацію надійного партнера у світі.

Нагадаємо, дефолти по форвардам сповільняють економічний розвиток аграрного ринку. Як повідомлялося раніше, форвардні контракти є однією з можливостей вигідно реалізувати врожай, без втрат і ризиків.