Агромаркет

В Україні розпочато держреєстрацію експортних потужностей

Поділитись:
В Україні розпочато держреєстрацію експортних потужностей

Держреєстрація експортних потужностей дозволить виконати вимоги країн-імпортерів.

Про це на своєму офіційному сайті повідомила прес-служба Держветфітослужби України.

«Розпочато державну реєстрацію потужностей та вдосконалено процедуру затвердження потужностей для експорту. Це передбачено відповідними наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, які уже зареєстровані у Міністерстві юстиції та найближчим часом будуть опубліковані», — йдеться у повідомленні.

Акти розроблені на виконання Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

«Так, відповідно до наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 38 «Про затвердження Порядку затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей» (реєстрація у Мін’юсту від 12 березня 2016 року, № 381/28511) визначено порядок затвердження експортних потужностей відповідно до статей 26 та 27 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та відповідно до статті 4 Регламенту (ЄС) № 853/2004 та статті 12 Регламенту (ЄС) № 854/2004. Це забезпечить можливість експорту харчових продуктів до країн, які вимагають наявності такого затвердження компетентним органом країни походження харчових продуктів», — уточнюють у відомстві.

Відповідно до наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам» (реєстрація Мін’юсту від 12 березня 2016 року, № 382/28512), оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, повинні зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. Цим наказом також затверджується форма заяви, процедура проведення державної реєстрації потужностей, ведення реєстрів та надання заінтересованим суб’єктам інформації з реєстрів. Реалізація норм наказу № 39 забезпечить облік потужностей та відповідно, можливість здійснення державного контролю за діяльністю відповідних операторів ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу.

Ще один наказ Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 40 «Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл» зареєстрований в Мін’юсті 12 березня 2016 року за № 383/28513. Він дозволяє забезпечити облік операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл, та забезпечує функціонування системи державного контролю за діяльністю відповідних операторів ринку харчових продуктів. Реалізація норм наказу № 40 дозволить підвищити рівень безпечності харчових продуктів, які розміщені на ринку, знизити ризик придбання харчових продуктів, показники яких не відповідають вимогам безпечності, створити умови для чесної підприємницької діяльності та справедливої конкуренції між операторами ринку.

Очікується, що зазначені накази Мінагрополітики будуть опубліковані 26 квітня 2016 року в Офіційному віснику України (№26). Після офіційного опублікування накази наберуть чинності.

Наразі накази розміщені у вільному доступі на веб-сайтах Держветфітослужби, Мінагрополітики, Верховної Ради та інших ресурсах.

Agravery

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями