Агромаркет

В Україні може з’явитись «земельна біржа»

В Україні може з’явитись «земельна біржа»

Кількість аукціонів з продажу прав оренди землі в 2016 році істотно збільшиться у зв’язку з реалізацією законопроекту №2279, який вже підписаний Президентом.

Про це в інтерв’ю виданню «Українські новини» розповів директор департаменту Держгеокадастру з міжнародного співробітництва та ринку земель Ростислав Шманенко.

«У майбутньому ми б хотіли проводити електронні земельні торги на єдиній для всієї країни платформі, для цього планується створення “земельної біржі”. Законопроект про активізацію земельних торгів, який входить в пакет 6 законопроектів Держгеокадастру, передбачає таку можливість», – говорить він.

Як пояснює Ростислав Шманенко, по суті «земельна біржа» — це IT-компанія, головна функція якої — проведення прозорих земельних торгів.

«Переваг у такого рішення кілька — уніфікація процедур, підвищення прозорості та зручності для громадян, усунення корупційних ризиків в окремих регіонах, тощо. Згодом всі учасники ринку будуть знати про земельний веб-портал, що в свою чергу буде максимізувати ціну лота. Усередині нашої команди “земельна біржа” має свою кодову назву — land-Bay», — розповів представник Держгеокадастру.

Передбачається, що на першому етапі біржа буде виконувати тільки функції посередника і гаранта, але не зможе виступати власником землі. На другому етапі можуть з’явитися додаткові функції — наприклад, громадяни могли б виставляти свої земельні ділянки на експозицію через веб-портал, або державне підприємство могло б викуповувати земельні ділянки у громадян за певною гарантованою ціною для подальшого перепродажу на аукціоні.

Також державне підприємство могло б виступати гарантом при укладанні договорів оренди — таку практику «підгледіли» у іспанського Agader. Мета — не допустити різкого обвалу ціни на землю в перші кілька років після відкриття ринку.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!