Агромаркет

В Мінагро розповіли, як стати користувачем ДАР

Стати користцвачем Державного аграрного реєстру (ДАР) може стати будь-який сільгосптоваровиробник, незалежно від напряму діяльності.

Про це під час пресконференції повідомив заступник міністра аграрної політики України Денис Башлик.

За його словами, користувачем реєстру може стати фізособа, ФОП або юридична особа будь-якої форми власності.

Для того, щоб зареєструватися в ДАР, потрібно мати індивідуальний цифровий підпис або BankID – система підтягне дані користувача з усіх реєстрів: інформація про агровиробника, кількість землі, яку він обробляє, відомості про зареєстрованих тварин тощо.

Також фермер за бажанням може додати статистичні дані або копію статуту. Заступник міністра уточнив, що доволі часто європейські партнери вимагають вказувати, які культури має намір сіяти агровиробник.

Реєстрація проходить у декілька кліків в онлайн-режимі.

«Усі програми підтримки автоматично будуть збиратися на одній платформі. В особистому кабінеті будуть підвантажуватись усі необхідні дані для того, щоб подати заявку на ту чи іншу програму. Також буде можливість відстежувати, на якому етапі знаходиться заявка: хто її розглядає, де вона розглядається і яке рішення по ній ухвалено», – уточнив Денис Башлик, додавши, що нова інформація щодо програм та кроки розгляду заявки, буде з’являтися у повідомленнях профілю.

Він уточнив, що найближчим часом у Реєстрі з’являться дві програми, розрахованих на малих фермерів, які найбільше постраждали від російської агресії. Денис Башлик порадив реєструватися заздалегідь.

Нагадаємо, в Україні запрацював Державний аграрний реєстр.