Агромаркет

В Австралії збільшили премію за високий уміст білка в пшениці

В Австралії збільшили премію за високий уміст білка в пшениці

 

В останні тижні премія за високий eміст білка в австралійської пшениці різко зросла. Поточного сезону Австралія збере багатий урожай пшениці — найбільший за останні п’ять років, проте частка високобілкової пшениці у врожаї помітно скоротиться. Повідомляє агн. Зерно Онлайн з посиланням на Platts.

Цього тижня австралійська пшениця твердих сортів №2 (AH2) з умістом білка не менше як 11,5% торгується з премією 25–30 дол./т до ціни австралійської білозерної преміальної пшениці (APW) з умістом білка не менше за 10,5%. За останніх два місяці розмір премії виріс у понад двічі.

Деякі продавці уникають фіксування ціну на пшеницю через небажання фермерів продавати її на тлі побоювань, що вони не зможуть поставити зерно потрібної якості.

«Із 1,2 млн тонн пшениці, поставленої на сьогодні в Західну Австралію, лише 40 тис. тонн, або 3,6%, становить високобілкова пшениця твердих сортів (11,5% білка і вище)», — сказав австралійський трейдер. Торік її частка становила 20%.

Зростання побоювань щодо недостатньої пропозиції пшениці твердих сортів AH і AH2 і щодо можливих проблем з якістю, викликаних заморозками у штаті Західна Австралія, призвела до того, що азіатські мірошники активізували форвардні закупівлі. Деякі з них уже законтрактували потрібні їм обсяги аж до травня наступного року.

Із липня 2016 року понад 260 тис. тонн пшениці AH2 було продано з постачанням в січні-травні 2017 року. За даними S&P Global Platts, в останніх два тижні південнокорейські й індонезійські мірошники закупили кілька партій із постачанням у квітні-травні.

Зростання форвардних закупівель відбувається на тлі зростання премії за високобілкову пшеницю. Азіатські мірошники купували AH2 за 225-238 дол./т на базисі FOB в останніх два тижні. У серпні ціна не перевищувала 210 дол./т.

Близько 42,5%, або 516 тис. тонн пшениці нового врожаю, вже зібраної в Західній Австралії, належать до низькобілкової пшениці класу ASW (білозерна пшениця стандартної якості). Торік на частку цього класу належало менше ніж 20% врожаю.

За прогнозами МСГ США, поточного сезону Австралія збере понад 28 млн тонн пшениці, що є найбільшим урожаєм за останні п’ять років.

 

УкрАгроКонсалт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!