Агромаркет

USDA скорочує прогноз щодо експорту української пшениці

USDA скорочує прогноз щодо експорту української пшениці

Глобальна торгівля пшеницею прогнозується на найнижчому рівні з 2021/22 рр. з меншими врожаями в багатьох основних країн-експортерів попри те, що досі рівень світової торгівлі є третім найвищим рівнем в історії.

Про це йдеться у травневому звіті USDA.

Очікується, що конкуренція за торгівлю між росією, Європейським Союзом та Україною залишатиметься жорсткою у 2024/25 рр (липень/червень).

За прогнозами, росія п’ятий рік поспіль буде лідером світового експорту, незважаючи на те, що прогнозований експорт знизився на 1,5 млн тонн порівняно з попереднім роком через менший урожай і перевезення в ЄС.
Також прогнозується зниження експорту на 1,0 мільйона тонн порівняно з попереднім роком, особливо через зниження виробництва у ключовій країні-експортері Франції. При цьому прогноз українського експорту у порівнянні з попереднім роком зменшиться на 3,5 млн тонн у зв’язку з меншим обсягом виробництва та поточними поставками.

У 2023/24 році росія розширила своє
домінування на багатьох ринках Близького Сходу та Африки, які раніше залежали від поставок ЄС або України. Очікується, що ця тенденція збережеться в 2024/25 рр., оскільки російські поставки, ймовірно, залишаться за більш конкурентоспроможною ціною порівняно з іншими чорноморськими та європейськими постачальниками.

Нагадаємо, погода коригує баланс попиту та пропозиції на пшеницю, кукурудзу та олійні культури.