Агромаркет

USAID відновлює прийом заявок на надання насіння кукурудзи

USAID відновлює прийом заявок на надання насіння кукурудзи

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО відновила прийом заявок на надання аграріям посівного матеріалу кукурудзи бренду DEKALB, наданого компанією Байєр у межах Ініціативи USAID AGRI-Україна, спрямованої на забезпечення продовольчої безпеки.

Про це повідомляє пресслужба Програми USAID.

Заявки приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР). Завдяки такій підтримці українські фермери отримають насіння кукурудзи бренду DEKALB на близько 15 тис га.

Заявниками можуть бути виробники сільськогосподарської продукції, які відповідають наступним критеріям:

  • Зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства.
  • Мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га, розташовані на неокупованій території в наступних областях: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.
  • Не були відібрані для отримання підтримку за програмою “Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника”. Списки отримувачів добрив та насіння соняшника розміщені на ресурсах Програми USAID АГРО у Фейсбук (www.facebook.com/usaid.agro) та Телеграм (https://t.me/USAID_AGRO_Ukraine).

Залежно від площі землі в обробітку, Заявник може отримати до 25 посівних одиниць насіння кукурудзи бренду DEKALB:

  • якщо Заявник має в обробітку від 5 до 24 га, кількість посівних одиниць розраховуватиметься пропорційно кількісті га в обробітку (1 посівна одиниця = 1 га).
  • якщо Заявник має в обробітку від 25 до 500 га, Заявник може отримати 25 посівних одиниць.

Заявник має забезпечити логістику доставки насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом, про що потрібно підтвердити при заповненні заявки.

Фіксація передачі та застосування переданих ресурсів Заявникам буде зазначена в акті приймання-передачі та факт використання мають бути підтверджені відповідними актами (форма № ВЗСГ-3 «Акт про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин» або форма №ВЗСГ-4 “Акт витрати насіння і садивного матеріалу”) про внесення/посів отриманих добрив або насіння. Верифікація відповідності наданих Заявникам актів використання добрив або насіння (вказаних вище) буде здійснюватися Проектом АГРО за допомогою супутникового моніторингу стану посівів відповідно до вказаного в акті кадастрових номерів земельних ділянок.

У випадку невикористання отриманих ресурсів за цільовим призначенням у посівному сезоні 2023 р. або відсутності належно оформлених актів про внесення/посів отриманих добрив або насіння, Заявник буде зобов’язаний повернути отримані ресурси в натуральній формі Проекту USAID АГРО для передання іншим агровиробникам, які мають потребу та змогу їх використати.

Нагадаємо, USAID надасть аграріям насіння соняшника та добрива.