Агромаркет

USAID АГРО надала добрива та насіння 8223 агровиробникам

USAID АГРО надала добрива та насіння 8223 агровиробникам

У межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, започаткованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) завершила передачу фермерам мінеральних добрив і насіння соняшника та кукурудзи. Допомогу отримали 8,223 агровиробників у 15 регіонах країни.

Про це повідомляє пресслужба Програми.

У березні 2023 року мікро-, малі та середні підприємства в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур, мали можливість подати заявку через Державний аграрний реєстр (ДАР) для отримання допомоги.

За результатами ініціативи:

– 6300 агровиробники отримали мінеральні добрива (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%, Нітроамофоска NPK 15:15:15 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%);

– 1214 агровиробники отримали насіння соняшника,

709 агровиробників отримали кукурудзу бренду DEKALB від компанії Bayer.

Програма USAID АГРО спрямована на підтримку невеликих фермерів України, які через війну мають обмежений доступ до матеріально-технічних ресурсів. Через порушену логістику та низькі ціни на сільгосппродукцію в Україні, а також вичерпування власних ресурсів, невеликі агровиробники не в змозі забезпечити потреби господарств щодо насіння та добрив.

Насіння та добрива, надані USAID, допоможуть виробникам засіяти поля та продовжувати роботу під час війни, постачати на ринок збіжжя та отримувати більше доходів. Допомоги вистачить для посіву понад 48,300 гектарів соняшника та 15,000 гектарів кукурудзи, а також внесення добрив на площі до 100,000 гектарів посіяних зернових. Це сприятиме зміцненню рослин, покращення якості зерна та підвищенню врожайності культур, та потенційно забезпечить виробництво близько 100,000 тонн врожаю кожної культур – соняшника і кукурудзи.

Допомога надавалася у першу чергу в прифронтових, постраждалих від війни регіонах, а також у регіонах, які спеціалізуються на вирощуванні зернових та олійних культур. До переліку ввійшли Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області, а згодом додалися Вінницька, Житомирська та Черкаська. Програма USAID АГРО погоджувала усі заявки, заповнені в ДАР відповідно до оголошених критеріїв та термінів подання заявок, або до вичерпання планових обсягів допомоги. Прийом заявок зазвичай завершувався раніше встановлених термінів через велике зацікавлення аграріїв у допомозі.

За результатами допомоги, найбільше добрив отримали  аграрії Кіровоградщини та Дніпропетровщини – и 802  та 805 тонни відповідно. З невеликим відривом на третьому та четвертому  місці – Миколаївська та Полтавська  області, де агровиробники отримали 762 та 684 тони.. 

Щодо насіння, то лідером серед отримувачів соняшника стала Дніпропетровщина – агровиробники отримали  4,056 посівних одиниць. Наступні – Кіровоградщина (3,421 посівних одиниць) та Полтавщина (3,092). А кукурудзи найбільше отримали Полтавщина – 4,880 посівних одиниць, Дніпропетровська та Миколаївська області – 1,907 та 1,688 посівних одиниць відповідно.

Нагадаємо, USAID АГРО надасть субгранти на розвиток елеваторних потужностей.