Агромаркет

Уряд схвалив законопроект «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України»

Уряд схвалив законопроект «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України»

Кабінет міністрів підтримав проект Закону «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України».

Закон дозволить ефективніше застосовувати механізми стимулювання розвитку агропромислового комплексу України, оскільки всі інструменти підтримки приведено у відповідність до положень, передбачених угодою СОТ про сільське господарство.

Про це повідомив Міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий, інформує прес-служба Мінагрополітики.

«У проекті закону ми визначили головні інструменти стимулювання розвитку агропромислового виробництва. Це здійснення державних аграрних інтервенцій, фінансова підтримка сільськогосподарського виробництва, створення сприятливих умов для розвитку малих сільськогосподарських товаровиробників», ‒ зазначив міністр.

Він наголосив, що прозорість та ефективність аграрних інтервенцій буде забезпечено за рахунок впровадження відповідного державного моніторингу, а повноваження щодо визначення державного інтервенційного агенту покладається на Кабмін.

«Тобто Кабінет міністрів вирішуватиме, який саме агент буде провадити цю діяльність. Фактично ми говоримо про впровадження нової інтервенційної системи і аж ніяк не про створення нових державних установ», ‒ наголосив Тарас Кутовий.

Міністр також відзначив, що відповідно до закону, малим агровиробникам надаватиметься часткова компенсація капітальних витрат на формування та оновлення основних засобів, у тому числі на закупівлю великої рогатої худоби; фінансова допомога на поворотній основі; часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції виробничих об’єктів.

«Підтримка малих виробників та господарств знаходиться в пріоритеті міністерства. Їм має надаватися фінансова державна підтримка, як для усіх суб’єктів господарювання агропромислового комплексу», ‒ розповів очільник Мінагрополітики.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!