Агромаркет

Уряд розширив програму «5-7-9%»

Програма «Доступні кредити «5-7-9%», відповідно до рішення уряду від 18 березня, розширена.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення зможе отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.

 «Строк кредитування за програмою «5-7-9» залежатиме від цільового призначення коштів. На реалізацію інвестиційного проєкту та на рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу – на 3 роки», – наголосила перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона відзначила, що уряд також розширив перелік інструментів, які дозволять банкам надавати кредити в рамках програми «5-7-9%» у разі нестачі забезпечення. Експортно-кредитне агентство зможе страхувати кредити підприємців-експортерів, що значно спростить їм доступ до дешевого фінансування.

Також зняті обмеження щодо участі в програмі.

 «Відтепер кредит зможе отримати будь-яка українська компанія (де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці). Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій. Крім того, обмеження розміру допустимої державної допомоги, який може отримати підприємець, не буде застосовуватись у період дії воєнного стану. Раніше таке обмеження діяло в силу закону», – заявила перша віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України.

Нагадаємо, уряд передбачив 25 млрд грн на підтримку аграріїв для проведення посівної. Раніше у МінАПК розповіли про умови часткового гарантування кредитів.