Агромаркет

Уряд пролонгував кредитування за програмою «5-7-9%» для проведення посівної

Кабінет міністрів України вніс  зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки, відповідно до якого реалізується програма «Доступні кредити 5-7-9%».

Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Також було внесено зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки за договорами фінансового лізингу, відповідно до якого реалізується державна програма «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%».

Зокрема, відмінено компенсаційні ставки за кредитами на рівні 0% річних; виключено з програм кредитування та лізингу субʼєктів підприємництва з метою запобігання виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також для запобігання та подолання їх наслідків, у тому числі рефінансування таких кредитів.

Продовжено строк, протягом якого сільськогосподарські товаровиробники матимуть можливість отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі з можливістю пролонгації виданих кредитів для здійснення посівних робіт. Спрощено структури зазначених Порядків шляхом викладення їх у нових редакціях.

Внесено зміни до Порядку надання кредитних гарантій на портфельній основі, затвердженого постановою КМУ від 14.07.2021 N 723, та Порядку надання державних гарантій на портфельній основі у 2020 році, затвердженого постановою КМУ від 25.11.2020 N 1151, у частині приведення у відповідність основних умов кредиту в рамках портфеля кредитів, за яким може бути надано державні гарантії. Внесено зміни до Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених для забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва, у частині доповнення напрямів використання бюджетних коштів. Внесено зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану шляхом визначення черговості здійснення органами Казначейства платежів Фонду розвитку підприємництва щодо покриття витрат Фонду за супроводження та забезпечення надання державної фінансової підтримки субʼєктам підприємництва.

Раніше аграрії залучили кредитів за програмою «5-7-9%» на 26,47 млрд грн.