Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Урожай сої цього року буде на 20-23% нижчим, ніж торік, - прогноз

Урожай сої цього року буде на 20-23% нижчим, ніж торік, - прогноз

Цього року урожай сої експерти «УкрАгроКонсалт» прогнозують на 20-23% нижчим від торішнього. Як наслідок, суттєво знизиться переробка сої всередині країни з одночасним скороченням потенціалу ринків збуту.

Так, підводячи підсумки сезону 2019/20 МР, аналітики відзначають скорочення посівних площ сої другий сезон поспіль як наслідок дії обмежень відшкодування ПДВ при експорті сировини, зростання частки експорту сої і «виграш» експортерів у переробників в боротьбі за сировину, імпорт американської сої для завантаження потужностей.

Дефіцит сої на внутрішньому ринку в другій половині поточного сезону і загострення конкуренції між переробниками та експортерами стали драйверами зростання внутрішніх цін на соєві боби, які першу половину 2020 року залишалися найвищими серед олійних і робили сою перспективною культурою для сівби-2020.

Втім, ключовими стримуючими факторами виступила невизначеність у вирішенні питання зняття обмежень відшкодування ПДВ при експорті сировини, дефіцит вологи навесні, який змінився критичними посушливими явищами на тлі високих температур влітку.

«Зростання експортних цін, які отримують підтримку з боку світового ринку сої, на тлі попиту з боку традиційних імпортерів грає на руку експортерам», – йдеться в повідомленні. 

Журнали