Агромаркет

«Укрзалізниця» має намір залучити близько $3 млрд завдяки процедурі ІРО

Міністерство інфраструктури, акціонерне товариство «Укрзалізниця» і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписали угоду про початок процедури первинного розміщення акцій (IPO) компанії.

Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов на своїй Фейсбук-сторінці.

За його словами, підготовка і проведення IPO «Укрзалізниці» триватиме орієнтовно від одного до трьох років, у залежності від швидкості прийняття та імплементації рішень для законодавчої бази транзакції, повідомляє “Бізнес.Цензор”.

«Протягом наступних п’яти років компанія планує самостійно згенерувати близько $2,2 млрд для інвестиційних цілей. Додатково, до $2 млрд УЗ може отримати від міжнародних фінансових інститутів по поточним і новим кредитним договорам. Від можливого IPO очікується залучити всього близько $3 млрд, що є близько половини потреби компанії в капітальних інвестиціях протягом наступних п’яти років “, – розповів Євген Кравцов,

Довідка

ІРО – перший публічний продаж акцій приватної компанії, зокрема у формі продажу депозитарних розписок на акції. Продаж акцій може здійснюватися як шляхом розміщення додаткового випуску акцій шляхом відкритої підписки, так і шляхом публічного продажу акцій існуючого випуску акціонерами приватної компанії.

Основною метою проведення IPO є отримання так званого «засновницького прибутку» – прибутку, отримуваного засновниками акціонерних товариств у вигляді різниці між сумою від продажу випущених акцій і капіталом, дійсно вкладеним ними в акціонерне підприємство.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!