Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Українське законодавство у сфері ГМО синхронізують зі стандартами ЄС

В Україні стартував новий проєкт Твіннінг. Його мета – наблизити українське законодавство до норм ЄС, удосконалити роботу Держпродспоживслужби та фітосанітарних лабораторій України.

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби України.

Проєкт реалізує консорціум у складі трьох країн-членів ЄС – Латвії, Польщі, Нідерландів. До складу консорціуму долучилася Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за фінансування ЄС.

«Реалізація проекту Твіннінг не тільки покращить розуміння політики ЄС в сфері розвитку сільського господарства, а й розглядається нами як важливий інструмент двостороннього співробітництва. З огляду на те, що актуальним напрямком для України є збільшення експортних поставок вітчизняної сільськогосподарської продукції на європейський ринок, ми будемо і надалі спрямовувати свої зусилля на розширення і значне поліпшення доступу на ринки ЄС рослин і продуктів рослинного походження належної якості, обсяги виробництва яких постійно збільшуються», – зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, яка є керівником проєкту від України.

У межах проєкту експерти ЄС та їхні українські колеги спільно розроблять пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у сфері ГМО, прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва. Проєкт допоможе вдосконалити українську систему контролю за виробництвом ГМО на місцях, щоб забезпечити безпечне виробництво та відстеження з самого початку. Огляд системи захисту прав на сорти рослин принесе користь селекціонерам рослин України та їхній інтелектуальній власності. Галузь насінництва та розсадництва отримає вигоду від можливостей торгівлі та підвищить якість виробництва. Проєкт у першу чергу спрямований на Держпродспоживслужбу, що отримає рекомендації з питань підвищення ефективності від подібних установ ЄС, а також фітосанітарні лабораторії України, що отримають допомогу в акредитації згідно зі стандартом ISO 17065. Українські фахівці отримають не лише знання, а й практичний досвід під час запланованих тренінгів та навчальних візитів до країн-членів ЄС.

«Державна служба захисту рослин Латвії вже раніше підтримувала Держпродспоживслужбу у проєктах  фітосанітарного сектору та цінує добру співпрацю з українськими колегами. Співпраця з експертами з Польщі та Нідерландів – це можливість поділитися більш глибокими галузевими знаннями та практичними прикладами», – зазначила Крістіне Ломакіна, керівник проєкту від Латвії.

Довідково. Проєкт Твіннінг «Наближення національного законодавства України у сферах державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, захисту прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва відповідно до норм та стандартів ЄС» фінансується в межах Європейського інструменту сусідства та партнерства. Він буде реалізовуватися протягом 21 місяця Державною службою захисту рослин Латвійської Республіки, Польською державною службою охорони рослин та інспекції насіння, Польським дослідницьким центром з випробування сортів та Нідерландською інспекційною службою рослинництва Naktuinbouw  у партнерстві з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. 

Нагадаємо, Держпродспоживслужба попередила 37 випадків завезення в Україну карантинних мікроорганізмів. Також ми писали, що Держпродспоживслужба проведе службову перевірку по нотифікаціях 2020-21 років.

Журнали