Агромаркет

Українська борошно вперше потрапить на ринки США

Українська борошно вперше потрапить на ринки США

 

Куліндорівський комбінат хлібопродуктів (Одеса) уклав контракт з американською компанією на постачання у Сполучені Штати борошна вищого та першого ґатунків. Це перша така угода в історії України, — повідомила перший заступник гендиректора державного підприємства Світлана Паненко.

«Укладенню договору передувала довга й кропітка робота, адже американський ринок продовольства вважається досить закритим для імпорту, він регулюється низкою рішень конгресу, — зазначила вона. — Потрібно пройти багато експертиз, отримати відповідні документи, що підтверджують якість продукту. Ми кілька разів відправляли пробні партії, вели переговори, і ось, нарешті, контракт укладено. Перший збірний контейнер із борошном відправився в США», — повідомила заступник директора підприємства.

За словами керівника, угоду з американською стороною укладено строком на рік. У грудні в заокеанську країну вирушать 25 контейнерів із 550 т борошна. Всього ж одеські мірошники поставлять у США 6600 т. Світлана Паненко уточнила, що мова йде про борошно м’яких сортів, що використовується в хлібопеченні. Саме на ній спеціалізується Куліндорівський комбінат.

Куліндорівський комбінат хлібопродуктів побудований в 1981 році на станції Кулиндорово Одеської області. У 1998 році КХП переведений до сфери управління державного резерву України. В основному він працює на внутрішній ринок, однак й експортує продукцію. Сьогодні одеське борошно постачається у 22 країни світу, зокрема й досить багаті, наприклад Об’єднані Арабські Емірати.

«Для країни дуже важливо, що на експортується не сировина (зерно), а борошно, тобто готова продукція», — зауважила перший заступник директора комбінату.

УкрАгроКонсалт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!