Агромаркет

Україна з 28 лютого 2017 року вводить мита на імпорт російських азотних добрив

Україна з 28 лютого 2017 року вводить мита на імпорт російських азотних добрив

З 28 лютого 2017 року будуть введені антидемпінгові мита на імпорт сечовини (карбаміду) і сумішей сечовини та нітрату амонію походженням з Російської Федерації в розмірі від 4,19% до 31,84% в залежності від виробника. Термін їх дії – п’ять років.

«Рішення комісії набирає чинності через 60 днів з дня опублікування цього оголошення», – йдеться в повідомленні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) у газеті «Урядовий кур’єр» 30 грудня.

Згідно з ним, для ВАТ «Куйбишевазот» мито встановлене на рівні 4,19%, для ВАТ «Новомосковська акціонерна компанія «Азот» і ВАТ «Невинномиськ Азот» – 18,78%, для інших російських підприємств –31,84%.

В ході розслідування Комісія зробила позитивний висновок про наявність протягом 2014 року демпінгового імпорту російських азотних добрив та суттєвої шкоди національним товаровиробникам, що вплинуло на погіршення їх показників у 2012-2014 роках.

«Комісія встановила, що протягом 2012-2014 років демпінговий імпорт в Україну деяких азотних добрив походженням з РФ здійснювався за цінами нижче цін і собівартості національного товаровиробника і привів до значного зниження цін на подібний товар, а також перешкоджав зростанню цін на подібний товар, який мав би місце за відсутності демпінгового імпорту», – йдеться в рішенні МКМТ.

Водночас Комісія розглянула і прийняла до відома інформацію Мінагрополітики про необхідність додаткового вивчення питання забезпечення мінеральними добривами українських споживачів з урахуванням поточних економічних умов на ринку України по забезпеченню продовольчої безпеки країни.

На минулому тижні МКМТ виступила із заявою, що до вступу в силу антидемпінгових мит на імпорт добрив з РФ Верховній Раді, щоб уникнути можливих негативних наслідків для аграрного комплексу, необхідно прийняти спеціальний закон для диверсифікації імпорту добрив в Україну.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!