Агромаркет

Україна у 2022 році може отримати рекордний врожай ріпаку

Згідно даних Держстату, під врожай 2022 року українські аграрії посіяли найбільшу площу озимого ріпаку за всю історію України.

Посівні площі озимого ріпаку становлять 1,4 млн га, що на 40% перевищує аналогічний показник минулого року.

Наразі критичних умов для перезимівлі озимого ріпаку немає, відповідно, можна сподіватися на непогані врожаї при подальших сприятливих погодних умовах. Тому з врахуванням посівів ярого ріпаку (частка якого знаходиться на рівні 4-5% від загальних посівів), варто очікувати загальний валовий збір близько 3,9 млн т.

«Основною причиною такого різкого зростання посівних площ під ріпаком є висока ціна на всі олійні культури на світовому ринку, включаючи ріпак. Починаючи з липня 2021 року спостерігалася постійно зростаюча цінова динаміка, що й послугувало стимулом для збільшення посівів», – пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.   

Подібні посівні площі під ріпаком спостерігалися в 2008 році, однак тоді валовий збір становив 2,9 млн т. За останні роки врожайність всіх культур, в тому числі й ріпаку, активно зростає за рахунок впровадження більш ефективних технологій вирощування. Тому більш висока врожайність дозволить отримати достойний валовий збір ріпаку в поточному році.

Нагадаємо, збільшення посівних площ під ріпаком цього року частково витіснить соняшник. Також ми писали, що площі посівів озимого ріпаку за останні сім років зросли більш ніж удвічі.