Агромаркет

Україна та Італія активізують роботу щодо захисту взаємних інвестицій

Українська сторона виступила за активізацію роботи з підписання Угоди про захист взаємних інвестицій.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки за результатами зустрічі першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економіки Олексія Любченка з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні П’єром Франческо Дзадзо.

«Україна та Італія мають міцні торговельно-економічні відносини. Серед країн ЄС Італія посідає третє місце за обсягами товарообороту. Торік це було понад $ 4 млрд, за попередніми прогнозами, у цьому році цей показник буде перевершено. Але маємо перспективи покращити ці позиції. Одним із інструментів та важливим кроком може стати підписання Угоди про взаємний захист інвестицій. Текст документу наразі на вивченні італійської сторони, закликаю активізувати цю роботу», – зазначив під час зустрічі Олексій Любченко.

Також перший віце-прем’єр-міністр розповів про основні адміністративні реформи та сектори української економіки, які можуть зацікавити італійські бізнес-кола.

«Ми запустили дієві механізми та реформи для поліпшення інвестиційного середовища, це насамперед децентралізація, земельна реформа, наразі перезавантажуємо процес приватизації. Також маємо потужні програми для підтримки інвестиційних проектів. Щодо секторів економіки, в яких можливо реалізовувати спільні проєкти, то це розвиток альтернативних джерел енергії, газодобування, переробка сільгосппродукції, оборонна промисловість», – підкреслив Олексій Любченко.

Також під час зустрічі порушувалися питання, які турбують італійську сторону, зокрема, щодо боротьби з фальсифікатом італійської продукції та контрабандою.

Нагадаємо, зросли капітальні інвестиції в окремі агропродовольчі сектори економіки. Раніше прогнозувалося, що обсяги капітальних інвестицій у харчову промисловість зростуть до 28 млрд грн.