Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Україна та Білорусь співпрацюватимуть у галузі насінництва

Україна та Білорусь співпрацюватимуть у галузі насінництва

Програму співробітництва у сфері експертизи сортів підписали Український інститут експертизи сортів рослин і Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин Республіки Білорусь. Про це повідомив департамент агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.

Директор Державної інспекції з випробування та охорони сортів рослин Володимир Бейня підкреслив, що в Білорусі щороку проводиться актуалізація сортів рослин і створюється електронний Державний реєстр сортів рослин.

У центральній республіканській лабораторії Білорусі по визначенню якості нових сортів сільськогосподарських культур виявляють найкращі за якістю сировини сорти культур та 25 років зберігають базу даних сортів рослин.

Білоруські випробувальні станції оснащені сучасною вузькоспеціалізованою малогабаритною технікою, що використовується тільки в науково-дослідних цілях державного випробування, розповів Володимир Бейня.

Система експертизи сортів рослин в Україні відрізняється від білоруської, зауважив директор Українського інституту експертизи сортів рослин Сергій Мельник. Наразі вона перебуває в стадії реформування. Функції прийняття рішень щодо експертизи сортів передані Міністерству аграрної політики та продовольства України, а робота по випробуванню залишається в Інституті експертизи сортів рослин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали