Агромаркет

Україна пропонує створити організацію світових країн-експортерів зернових

Україна в рамках G7 пропонує створити впливової організації основних країн-постачальників зернових у світі, яка б реагувала на сучасні виклики і загрози продовольчій безпеці, у тому числі з боку російської федерації.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України

Україна бачить такі основні засади діяльності цієї організації:

– встановлення граничних обсягів експорту зернових культур задля стабілізації цін і прогнозованості ринку;

– розробка механізму щодо спрямування надмірних залишків с/г продукції на потреби «зеленого» сектору економіки; 

– застосування спільних обмежувальних заходів щодо недружніх дій імпортерів продовольства (особливо це стосуватиметься загороджувальних заходів третіх країн на імпорт продуктів переробки);

– залишки зерна, що були законтрактовані третіми країнами, мають зберігатись у значній мірі в країнах-виробниках.

«Ніколи раніше ми в колі країн G7 не були такими одностайними у всіх відомствах: війна проти України також має серйозні наслідки для глобальної продовольчої безпеки», – сказав Федеральний міністр Ніччини Джем Оздемір на відкритті конференції міністрів сільського господарства G7.

Він також акцентував на терміновій потребі трансформації світових продовольчих систем – з боку виробництва та споживання, а також через вплив збройної агресії росії.

Нагадаємо, Україна зможе експортувати лише 10 млн тонн пшениці. Також ми писали, що низькі темпи експорту нового врожаю завдадуть суттєвих проблем фермерам.