Агромаркет

Україна планує укласти угоди про вільну торгівлю з Єгиптом, Йорданією та Тунісом

України виграє від лібералізації торгівлі товарами з Єгиптом, Йорданією та Тунісом.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України за результатами презентації дослідження команди Інституту економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Як показало дослідження, сумарно ці три зони вільної торгівлі дозволять підвищити реальний ВВП України на понад 0,4 % щороку. Створення ЗВТ стимулюватиме підвищення ефективності економіки за рахунок поштовху до переміщення факторів виробництва в більш конкурентоспроможні галузі.

«Єдиний спосіб бути успішним в організації торгової політики – це створювати можливості для укладання нових угод і розширювати умови доступу на світові ринки. Проведення таких досліджень є практичним кроком в переговорах для нас, як для уряду», – зазначив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

Він підкреслив, що Україна зацікавлена повністю врегулювати торгівлю в середземноморському регіоні, Північній Африці, Близькому Сході, а також з європейськими країнами в рамках сумісних торгових параметрів. Укладання ЗВТ з Єгиптом, Тунісом і Йорданією дозволить вибудовувати промислові ланцюги виробництва для подальшого продажу товарів на світових ринках. Це важливо з точки зору зняття торгових бар’єрів і збільшення міцності виробничих зв’язків, оскільки ці країни є частиною пан-євро-середземноморської конвенції про правила походження. 

Наразі з Тунісом і Йорданією Україна перебуває на порозі формальних переговорів про укладення ЗВТ. Крім того, в грудні відбудеться Українсько-єгипетська міжурядова комісія, за результатами якої передбачається оформити спільну політичну згоду про початок переговорів.

Нагадаємо, продажі європейської сільгосппродукції в рамках угод про ЗВТ можуть вирости до 30%.