Агромаркет

Україна наростила експорт соєвої олії більш ніж на 81%

Протягом січня-липня цього року Україна експортувала рекордні обсяги рослинних олій. Зокрема, за кордон поставлено 3,8 млн тонн соняшникової та 238 тис. тонн соєвої олії. А це відповідно на 16% та 81% більше аналогічного періоду минулого року.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Наразі соняшник та сою ще не почали збирати, але прогнози доволі оптимістичні. Зменшення посівних площ під соняшником на 4,4% та соєю на 8% врівноважилось сприятливими погодними умовами. Серпневі дощі, що пройшли на більшості території України, стали непоганою передумовою для збору пізніх культур.

«Перспективи непоганого урожаю соняшнику є гарним підґрунтям для виробництва олійної продукції та підтримання експортного потенціалу. Сьогодні наша країна вже займає перше місце в світі за експортом соняшникової олії, таким чином забезпечуючи значні валютні надходження. Тільки за січень-липень поточного року її експорт становив $2,6 млрд. В той же час більші обсяги – більше навантаження на залізничну та портову логістику. Тому важливим завданням є попередження проблем з логістикою при постачанні переробленої продукції на експорт», – зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!