Агромаркет

Україна має шанси обійти конкурентів у поставках пшениці на азійський ринок

На ринках Південно-Східної Азії у продажах пшениці Україна наразі конкурує з Австралією, Аргентиною, США та Росією. А попит на імпортне зерно найбільше зростає в Індонезії та Філіппінах.

Про це повідомляє прес-служба електронної зернової біржі України Grain Trade.

Зокрема, частка австралійської пшениці на ринку Індонезії становить 31%, української – 21%. Проте посухи, які різко скоротили врожай і ускладнили експорт з Австралії, звели нанівець її переваги щодо близького розташування до Індонезії. Тому протягом жовтня 2018 року – травня 2019-го Австралія експортувала в Індонезію пшениці на 76,9% менше середнього 5-річного показника.

Натомість Україна в 2017/18 МР збільшила експорт пшениці в Індонезію на 43,8% – до 2,3 млн тонн, порівняно з 2015/16 МР, коли вперше почала активно поставляти зерно на цей ринок. Протягом липня 2018 року – квітня 2019 року експорт пшениці також склав 2,3 млн тонн.

«Найактивніший експорт пшениці з Аргентини відбувається з грудня по березень, а Україна більше експортує зерно в Південно-Східну Азію з серпня по листопад, тому зазначені експортні потоки майже не заважають один одному», – ідеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!