Агромаркет

Україна — Китай: чи бути зоні вільної торгівлі?

Україна — Китай: чи бути зоні вільної торгівлі?

 

Китай ініціює створення зони вільної торгівлі з Україною. Також називає Україну дуже важливою в інфраструктурному проекті «Шовковий шлях», що об’єднує понад 60 країн світу та сполучає торговельними зв’язками Китай із Європою.

Про це заявив посол КНР Ду Вей на форумі в Києві, присвяченому розвитку інфраструктурного проекту «Шовковий шлях» в Україні: «Китайська сторона запропонувала на робочому рівні амбітну мету — cтворення українсько-китайської зони вільної торгівлі. Сподіваємося на активізацію дослідження цього питання з української сторони», — сказав він.

Остаточної офіційної відповіді Києва щодо зони вільної торгівлі з Китаєм поки що немає, але в такій співпраці зацікавлені.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська із цього приводу повідомила: «Коли буде розроблено національну експортну стратегію, ми зможемо уважніше дивитися на перспективні ринки й те, яким чином нам збільшувати доступ до них. Угода про вільну торгівлю — не єдиний механізм присутності українських товарів на цьому ринку. Надзвичайно важливо, що стратегічна співпраця між Україною та Китаєм розвивається, і ми маємо плідний міжурядовий діалог. Перспективні галузі співпраці між Україною та Китаєм — це промисловість, сільське господарство, туризм, поєднання інноваційних хабів й IT-галузей».

Як відомо, Китай на основі заснованої КНР холдингової компанії Sino-CEEF, яка покликана активізувати співпрацю Китаю та ЄС, створює фонд обсягом 10 млрд євро для інвестицій в Східну Європу. Інтерес до інвестування в новий фонд вже виявила низка держав Центральної та Східної Європи, а також окремі компанії та фінансові організації.

Про початок глобального економічного проекту «Шовковий шлях» Пекін заявив ще 2013 року. Його метою є поглиблення співпраці між країнами, через які проходять транспортні коридори до Європи й Азії.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!