Агромаркет

Україна й Іран активізують співпрацю у сфері ветеринарного та фітосанітарного контролю

Україна й Іран активізують співпрацю у сфері ветеринарного та фітосанітарного контролю

Іранські бізнесмени прагнуть розширити кооперацію з Україною в галузі насінництва, ветеринарії, аквакультури. Також цікавими для двосторонньої співпраці є обмін досвідом у науковій сфері, інвестування у розвиток технологій та інновацій в Україні.

На цьому наголосив заступник міністра закордонних справ Ісламської Республіки Іран Ебрагім Рахімпур під час зустрічі із заступником міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою, передає прес-служба Мінагрополітики.

Ебрагім Рахімпур підкреслив, що Іран вже експортує з України великі обсяги зернових, олійних культур та олії.  Через велику різницю у кліматі іранська сторона зацікавлена в експорті та імпорті свіжих овочей між двома країнами.

Сторони домовилися про поновленя діяльності двосторонньої Робочої групи з питань сільського господарства (зустріч планується на початок 2017 року).

Головними питаннями засідання даної робочої групи будуть співпраця у галузі ветеринарного та фітосанітарного контролю, насінництва та активізації бізнес-контактів між українськими та іранськими компаніями в аграрній сфері.

Ще одним ефективним шляхом розвитку співпраці в аграрній сфері є двосторонні робочі стосунки між профільними асоціаціями, які можуть на рівні окремих виробників чи виробничих об’єднань напрацьовувати бізнесові контакти в окремих напрямках діяльності, організовувати у співпраці з міністерствами бізнес-місії з метою  відкриття ринків та ініціювати конкретні інвестиційні проекти, цікаві для обох сторін.

Довідка

У 2015 році товарообіг між Україною й Іраном склав $455,5 млн. Зокрема, експорт  – $441 млн. Переважно експортувалися насіння олійних культур – $157,7 млн,  олія – $150,6 млн, зернові – $110,2 млн. Імпорт склав $14,2 млн.  

За девять місяців поточного року експорт склав $274 млн, а імпорт – $7,4 млн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!