Агромаркет

Україна і Туреччина мають намір тісніше співпрацювати в агросекторі

Україна і Туреччина мають намір тісніше співпрацювати в агросекторі

Україна та Туреччина планують наростити товарообіг у категорії продуктів сільського господарства найближчими роками з огляду на підготовлювану угоду про зону вільної торгівлі.

«Сподіваюся, що наші обсяги торгівлі збільшаться найближчим часом удвічі», ‒ підкреслив заступник міністра продовольства, сільського господарства і тваринництва Туреччини Мехмет Даніш під час українсько-турецького агробізнес-форуму у Києві.

За його словами, за останні 13 років агровиробництво в Туреччині постійно зростало. Нині експорт сільгосппродукції становить $17 млрд, імпорт ‒ $11 млрд. Туреччина постачає 1600 найменувань агротоварів до 192 країн світу.

«Україна є другою країною в плані співпраці у сфері сільського господарства. <…> Переговори щодо зони вільної торгівлі закінчаться і наші торговельні відносини отримають новий імпульс», ‒ додав представник турецького відомства.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час форуму зазначила, що товарообіг України та Туреччини в галузі АПК за 2015 рік становив близько $1 млрд, за десять місяців 2016 року ‒ $700 млн.

«Туреччина займає сьоме місце серед імпортерів української агропродукції і третє місце серед країн-експортерів сільгосптоварів в Україну після Німеччини та Польщі», ‒ сказала вона.

На її думку, співпраця між двома країнами має бути не лише на рівні торгівлі агропродукцією, а й на рівні можливості обміну досвідом, спільного фінансування проектів у машинобудуванні, зрошуванні, аквакультурі, насінництві.

При цьому представники відомств обох країн не уточнили, за якими категоріями аграрних продуктів тривають переговори щодо можливості їх квотування у рамках підписання договору про зону вільної торгівлі.

Як повідомлялося, посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель розраховує на завершення переговорів про зону вільної торгівлі між двома державами до кінця 2017 року.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі ‒ торговий представник України Наталія Микольська заявила, що Україна готова підписати угоду про ЗВТ із Туреччиною, але з дотриманням своїх умов.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!