Агромаркет

Україна експортувала «Шляхами Солідарності» понад 136 млн тонн продукції

Україна експортувала «Шляхами Солідарності» понад 136 млн тонн продукції

«Шляхи Солідарності» сприяли експорту понад 136 млн тонн українських товарів, включаючи зерно, мінерали та сталь.

Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

За словами Єврокомісара з питань транспорту Адіни Валеан, «Шляхами Солідарності» імпортовано понад 52 млн тонн основних продуктів, таких як пальне, транспортні засоби, добрива та військова та гуманітарна допомога.

Коридори простягаються через Дунайський регіон, Польщу, Балтію та Адріатичний регіон, використовуючи залізницю, автомобільні та внутрішні водні шляхи.

Європейська комісія та міжнародні фінансові інститути мобілізували понад 2 млрд євро для цих коридорів. Впродовж останніх двох років Комісія координувала роботу органів влади та транспортної спільноти в ЄС, Україні та Молдові, щоб усунути адміністративні та інфраструктурні бар’єри та підвищити ефективність торгівлі. Пріоритети включають управління рухом, прикордонні процедури та інвестиції в інфраструктуру та логістичне обладнання.
«На сьогоднішній день «Шляхи Солідарності» принесли українській економіці близько 50 млрд євро доходу. Водночас вони зміцнюють економічні зв’язки України з ЄС. На сьогодні імпорт з країн ЄС становить близько 107 мільярдів євро», – зауважила Адіна Валеан.

Нагадаємо, Україна зможе самостійно подавати заявки на проєкти з розширення «Шляхів солідарності».