Агромаркет

Ухвалено закон щодо добровільного застосування національних стандартів

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» з метою приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики.

Про це повідомляється на сайті ВРУ.

Докемент, зокрема, встановлює добровільність застосування національних стандартів та недопущення погодження проєктів національних стандартів з державними органами.

Крім того, забороняється нормативно-правове регулювання відносин, пов’язаних із розробкою стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов.

Відміняється також галузева стандартизація, у зв’язку з чим протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасовування.

«Добровільне застосування стандартів відповідає вимогам Угоди про технічні бар’єри в торгівлі СОТ, а також європейським принципам стандартизації», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що, відповідно до європейської практики, посилання на певні стандарти в актах законодавства, зокрема директивах Європейського Союзу, є поодинокими випадками. При цьому застосування відповідних стандартів є обов’язковим.

Посилання на національні, міждержавні, галузеві стандарти в актах законодавства мають наводитися у крайніх та обґрунтованих випадках, зокрема, у разі визначення обов’язковості застосування відповідних стандартів у актах законодавства ЄС. При цьому мають наводитися позначення відповідних національних або міждержавних стандартів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!