Агромаркет

У разі запуску ринку землі юрособам можуть дозволити купувати до 1 тис. га

У разі запуску ринку землі юрособам можуть дозволити купувати до 1 тис. га

Міністерство аграрної політики та продовольства України не виключає внесення в проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» норми про надання юридичним особам права купівлі до 1 тис. га землі.

«Зараз обговорюється можливість надання права купівлі сільськогосподарської землі юридичним особам. Але це буде не більше 1 тис. га в одні руки, і до потенційного покупця висуватимуться досить жорсткі кваліфікаційні вимоги», – сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Він зазначив, що раніше передбачалося при впровадженні земельного ринку продаж землі тільки фізичним особам-громадянам України в розмірі не більше 200 га в одні руки.

«Спочатку продаж землі юрособам не планувався. Ця норма з’явилася в результаті широких дискусій з аграрними асоціаціями», – уточнив посадовець.

За словами Максима Мартинюка, купувати землю матимуть право підприємства, які вели сільськогосподарську діяльність мінімум останні три роки. Крім того, серед їх засновників не повинно бути нерезидентів України.

Він також зазначив, що, згідно з соціологічними дослідженнями, в перший рік роботи земельного ринку активно викуповувати землю будуть ті орендарі, які обробляють до 1 тис. га. «Це буде найактивніша верства покупців», – вважає перший заступник міністра.

Продавцями, на думку Максима Мартинюка, будуть переважно люди, які успадкували свої ділянки і не живуть у сільській місцевості.

Він вважає, що на старті ціна за гектар відштовхуватиметься від розцінок чорного ринку, а це $1 тис. – $2 тис.

«При цьому досвід країн Східної Європи показує, що ціна матиме постійну тенденцію до зростання – не дуже суттєву в перший рік, але дедалі більшу в наступні», – зазначив він.

Максим Мартинюк також повідомив, що Міністерство агрополітики та продовольства практично завершило роботу над законопроектом про обіг сільгоспземель і, можливо, вже у вересні документ буде внесений на розгляд Верховної Ради.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!