Агромаркет

У разі обмеження експорту кукурудзи Україна недоотримає приблизно $340 млн прибутку

У разі обмеження експорту кукурудзи з України, імовірність якого анонсували в уряді, Україні може недоотримати приблизно $340 млн прибутку, якщо врахувати експортні прогнози на травень-серпень.

Про це повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт»

Як зазначається, запаси кукурудзи в Україні наразі менші, ніж  торік (7,7 млн ​​тонн проти 10,2 млн тонн на 1 квітня 2019 року), втім, вони відповідають середнім багаторічним показникам цього періоду сезону (наприклад, 8,2 млн тонн у 2017/18 МР).

Також слід урахувати квітневе відновлення попиту з боку В’єтнаму та інших країн Південно-Східної Азії, а також те, що кукурудза не є соціально значущим продуктом споживання.

«Наступний 2020/21 МР прогнозується вкрай складним в умовах падіння промислового і споживчого попиту, викликаного епідемією. Пропозиція кукурудзи в регіоні збільшиться за рахунок збільшення посівних площ в Україні, Росії та інших країнах Причорномор’я, тобто буде важливо зберегти лояльність своїх постійних покупців», – вважають фахівці.

Через деякий час після анонсування можливого обмеження експорту вітчизняної кукурудзи в уряді заявили, що наразі немає такої необхідності, втім, Мінекономіки не виключає таку можливість, продовжуючи слідкувати за ситуацією на ринку.

Українська зернова асоціація також не бачить передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!