Агромаркет
Головне:
Агромаркет

У парламент подали законопроєкт про внесення змін щодо ідентифікації та реєстрації тварин

1 жовтня у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» № 4182.

Про це йдеться на вебпорталі парламенту України.

Основними положення проєкту закону є:

– встановлення єдиних правил держнагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин у господарствах операторів ринку тварин;

– визначення складових системи ідентифікації та реєстрації тварин;

– спрощення механізму відшкодування коштів з держбюджету за ідентифікацію тварин для власників тварин – фізичних осіб.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині розміру штрафних санкцій за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин, зокрема встановити накладення штрафу на громадян та уповноважених осіб у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн).

За вчинення порушень особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин, – штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

Законопроектом пропонується встановити відповідальність за невиконання операторами ринку тварин вимог чинного законодавства з ідентифікації, впровадження адміністративних санкцій до операторів ринку тварин при виявленні порушень та механізму провадження у справах про порушення вимог визначеного законодавства.

Відповідальність за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин та невиконання законних вимог посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації тварин, його територіального органу для операторів ринку тварин (юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців) пропонується встановити у розмірах від трьох до десяти мінімальних заробітних плат (15-50 тис. грн).

Також законопроектом пропонується викладення статті 10 Закону «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» в новій редакції, що передбачає можливість здешевлення самої ідентифікації та реєстрації тварин для власника фізичної та юридичної особи, у спосіб відшкодування матеріалів, які входять до послуги за переліком з державного бюджету.

Журнали