Агромаркет
Головне:
Агромаркет

У МінАПК анонсували спрощення доступу аграріїв до програми «5-7-9%»

Обмеження доступу до державної програми «5-7-9%» ускладнено великою кількістю документів, які вимагають банки з метою мінімізації власних ризиків.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час виступу на Міжнародній виставці «Агро-2021», відповідаючи на запитання фермерки, яка займається тваринництвом і якій відмовили у придбанні сільгосптехніки за держпрограмою.  

Роман Лещенко зауважив, що для того, щоб аграрії мали доступи до держпрограми, парламент має проголосувати у другому читанні та в цілому закон про Фонд часткового гарантування кредитів.

За словами міністра, у законопроєкті спрощено систему кредитних ризиків. Також у документі передбачені зобов`язання держави у разі неповного комплекту документів або невідповідності предмету застави від агровиробника, яких має намір стати учасником програми «5-7-9%».

Роман Лещенко підкреслив, що наразі парламентарі блокують ухвалення цього закону в цілому.

«Але ми плануємо ухвалити цей закон найближчим часом. Найближчим часом вийде постанова №579 у новій редакції, в рамках якої зараз йдуться переговори з ОП щодо спрощення документообігу й вимог до застави, в тому числі, пониженню індексу вимог до заставного інструменту шляхом пониження на 40%», – зауважив міністр.

Також є ініціатива щодо фермерів, які мають до 100 га землі в обробітку. МінАПК через Фонд кредитування фермерів має намір збільшити обсяги держпідтримки втричі з метою надання аграріям агдресних дотацій.

«Питання саме малих фермерів є визначальним з питання точки зору фермерів. Якщо Раді вдасться прийняти цей закон, підзаконні акти в нас вже напрацьовані», – додав Роман Лещенко.

Нагадаємо, МінАПК лобіюватиме збільшення підтримки агросектору до 1% ВВП. Раніше у МінАПК анонсували реалізацію нових програм держпідтримки аграріїв.

Журнали