Агромаркет

У Мінагро сподіваються, що послуги логістики скоротяться до 15% від ціни зерна

У Мінагро сподіваються, що послуги логістики скоротяться до 15% від ціни зерна

В України на момент підписання угоди у Стамбулі щодо деблокади портів знаходилось залишків зерна на суму 10 млрд доларів.

Про це це під час пресконференції в «Укрінформ» повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає Аgrotimes.

За його словами, враховуючи урожай нового сезону, Україна має вивезти зерна на суму ще у 20 млн доларів.

Він уточнив, що отримані гроші потрібні не тільки для проведення посівної кампанії, а й для розвитку українського села (виплати паїв, зарплат тощо).

«Кількість зерна після підписання угоди повинна збільшитись, а логістика стати більш дешевою. Бо зараз з ціни зерна, яке б можна було продавати по 350 доларів, український фермер віддає понад 200 доларів тим, хто перевозить й перевалює зерно. Так не має бути. І це не демагогія, адже за сталими правилами світових ринків, фермер віддає 15% від ціни зерна інфраструктурі: залізниці, порту тощо. Нам потрібно до цього повертатись», – зазначив Микола Сольський.

Нагадаємо, досягнуто домовленості про деблокаду портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Також ми писали, що Україна отримає близько 1 млрд дол. щомісяця від деблокади портів.