Агромаркет

У Мінагро анонсували трансформацію права на безоплатну приватизацію землі

Міністерство аграрної політики та продовольства ініціює трансформацію права громадян України на безоплатну приватизацію землі з метою уникнення випадків «подвійної приватизації».

Про це під час прессконференції повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

«Міністерство агрополітики пропонує ініціювати суспільне обговорення питання щодо трансформації безоплатної приватизації у фізичних гектарах правом на фіксовану знижку при купівлі та отриманні в оренду державних земель. Тобто всі громадянин, з додатковими пільгами для ветеранів та деяких інших категорій громадян, гарантовано отримують знижку», – зауважив Роман Лещенко.

Він пояснив, що для отримання знижки буде достатньо подати електронну заяву – всі заяви будуть оприлюднені. Через це, на думку міністра, буде неможливо допустити подвійну приватизацію земельних ділянок.

«Знижка стосуватиметься саме державних земель, адже місцеве самоврядування сьогодні – це право територіальної громади. Відповідно виведення комунальних земель з кола тих, які підлягають приватизації, буде істотно розширене в сфері застосування права на приватизацію», – підкреслив Роман Лещенко, додавши, що усі бажаючі зможуть скористатися цим правом як у випадку купівлі, так і у випадку оренди земельних ділянок.  

Нагадаємо, уряд виділив додаткові кошти для проведення інвентаризації держземель.