Агромаркет

У лютому світові ціни на продовольство знизилися вперше за чотири місяці

Вперше за чотири місяці в лютому 2020 року знизилися світові ціни на продовольство – через різке падіння експортних цін на рослинні олії, частково обумовлене побоюванням, що спалах коронавірусу сповільнить світовий попит.

Індекс продовольчих цін ФАО, який відслідковує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, у лютому в середньому становив 180,5 пункту. Це на 1% менше, як порівняти з попереднім місяцем, але все ж на 8,1% вище, ніж роком раніше, повідомили у ФАО.

Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 10,3% з січня, тоді як міжнародні ціни на пальмову олію впали через збільшення виробництва в Малайзії, тимчасове падіння імпортного попиту в Індії та занепокоєння з приводу поширення коронавірусу.

Індекс цін ФАО на зернові у лютому знизився на 0,9%. Ціни на пшеницю були нижчими, що відображало добре забезпечені ринки. Водночас ціни на кукурудзу поступилися через зменшення попиту з боку сектору кормів на тлі очікувань послаблення світової економіки. Натомість міжнародні ціни на рис зросли. Це обумовлено сильним попитом з боку далекосхідних та східноафриканських покупців.

Індекс цін ФАО на цукор зріс на 4,5% на тлі перспектив зниження виробництва в Індії та Таїланді в поєднанні з високим світовим попитом на імпорт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!