Агромаркет

У Китаї формується значний імпортний попит на фуражні зернові та шрот олійних культур

У Китаї формується значний імпортний попит на фуражні зернові та шрот олійних культур

Світовий ринок кукурудзи активно зростає після виходу серпневого звіту USDA, попри те, що він став ведмежим для цієї культури. Додатковим чинником підтримки став ураган у штаті Айова (США), що викликало побоювання за майбутній урожай кукурудзи і сої в регіоні, повідомляє Zernotorg.ua.

Підтримує ціни на кукурудзу й активність Китаю. Так, КНР швидко відновлює поголів’я свиней, внаслідок чого формується значний імпортний попит на фуражні зернові та шрот олійних культур всередині країни.

В І півріччі 2020 року одним з найбільших постачальників кукурудзи та соєвих бобів в Китай була Бразилія, але в міру зниження запасів  високі темпи експорту призвели до зростання цін, що змушує китайських імпортерів переорієнтовуватись на закупівлі з США.

«Фізичний ринок кукурудзи в Україні продовжує рухатись в up-тренді. Середні форвардні ціни в поточному сезоні вже досягли $163 та $164/тонна для угод на жовтень та листопад відповідно. В той же час, середні фактичні ціни в жовтні 2019 року знаходились в діапазоні $145-152/тонна на базисі СРТ-порт, в листопаді – $152-155/тонна», – йдеться в повідомленні.

Причина – загибель посівів і зниження урожайності кукурудзи в Центральній Україні. Основні аналітичні агенції продовжують знижувати прогноз валового збору в країні. Деякі оцінки вже опустилися до рівня 30-33 млн тонн у поточному сезоні. На фоні панічних настроїв виробники неохоче йдуть на продаж майбутнього врожаю, сподіваючись на подальше зростання цін.

Нагадаємо, експорт вітчизняної агропродукції до Китаю за п’ять місяців зріс на 46%.