Агромаркет

У Держпродспоживслужбі назвали п`ятірку країн-імпортерів українських зернових

У Держпродспоживслужбі назвали п`ятірку країн-імпортерів українських зернових

У 2020 календарному році у супроводі фітосанітарних сертифікатів експортовано з України понад 54,3 млн. тонн зернових та олійних культур, з них понад 17,9 млн. тонн – пшениця, понад 4,8 млн. тонн – ячмінь, понад 27,3 млн. тонн – кукурудза.

Про це нагадала очільниця Держпродспоживслужби України Владислава Магалецька.

Основними країнами, до яких здійснювався експорт зернових, зернобобових та олійних культур в минулому році були:

КНР (18,3%), Єгипет (10,7%), країни ЄС (8,5%), Індонезія (5,7%), Туреччина (5,3%), Іран (3,9%), Туніс (3,4%), Південна Корея (2,9%), Бангладеш (2,9%) інші (38,4%).

«Співпраця із китайським ринком є надзвичайно важливою. Цей ринок є примхливим, тому нам важливо виконувати ті умови, які він нам диктує», – підкреслила Владислава Магалецька.

За її словами, пандемія внесла свої корективи й в міжнародну торгівлю – експорт у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року зменшився на 8,2 млн. тонн.

«На жаль, ми в минулому році експортували менше, ніж у попередні роки. Вірю, що вже всі переналаштувалися на нові рельси. Сподіваюся, що виходячи зі старту сезону, рік буде врожайним», – підкреслила Владислава Магалецька.

За її словами, з початку 2021 року у супроводі фітосанітарних сертифікатів було експортовано з України 14,4 млн. тонн зернових та олійних культур, з них майже 3 млн. тонн – пшениця, 0,3 млн. тонн – ячмінь, 11 млн. тонн – кукурудза.

Нагадаємо, частка України у структурі світового експорту зерна зросте до 14-15%. Також ми писали, що УЗА й Держпродспоживслужба узгодили дії щодо експорту зерна до КНР.