У Бразилії заводи 50% сировини спрямовують на виробництво біоетанолу, а 50% — на цукор
Усі великі цукрові заводи за кордоном мають у своїй структурі біоетанолові та біогазові заводи.
Про це в статті для журналу The Ukrainian Farmer повідомив директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.
За його словами, певні відходи одного виробництва стають або основною, або додатковою сировиною для іншого виробництва. Наприклад, жом може стати сировиною для виробництва біогазу, а спиртова барда — основою для органо-мінеральних добрив.
Ті самі польські виробники на цукроварнях виготовляють сиропи й патоки для кондитерської галузі, тобто це цукровмісні продукти.
«Також потрібно як приклад розглядати Бразилію, де 50% сировини спрямовують на виробництво біоетанолу, а 50% — на цукор. Коли високі ціни на етанол, пропорція виробництва біопалива збільшується. До того ж Україні потрібно брати приклад з ЄС, де діє закон, що зобов’язує додавати певний відсоток біоетанолу до бензинів, що дає певні перспективи реалізації такої продукції на ринку», – зауважив Олександр Коротинський.
Нагадаємо, рішення ЄК щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу. Також ми писали, коли очікувати періоду низьких цін на цукор.