Агромаркет

У більшості регіонів жнива цього року проходять швидше, ніж торік

Станом на 30 липня 2019 року вітчизняні аграрії зібрали ранні зернові, зернобобові та ріпак із площі 9,5 млн га, що на 20% або 1,6 млн га більше, ніж торік на аналогічну дату, повідомляє УКАБ.

Це пов’язано з одночасним дозріванням озимих та ярих зернових культур через високі температури у червні.

Збільшився, відповідно, і збір ранніх зернових та зернобобових культур на 8,7 млн тонн (38,7%), порівняно з аналогічною датою минулого року. Зокрема, озимої пшениці зібрано на 5,6 млн тонн більше, ярого ячменю – на 2,2 млн тонн, озимого ячменю – на 0,7 млн тонн.

«Збільшення збору основних ранніх зернових та зернобобових культур на поточну дату відбулося і за рахунок збільшення врожайності вищезазначених культур. Найбільша врожайність спостерігається по ярому ячменю – 30 ц/га, майже у півтора рази вища за минулорічний показник 20,2 ц/га», – ідеться в повідомленні.

При цьому темпи жнив різняться за регіонами через погодні чинники. Так, аграрії Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей уже завершили збір ранніх зернових, зернобобових культур та ріпаку, а на Чернігівщині жнива затримуються через опади.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!