Агромаркет

У 2016 році на Полтавщині оформили дев’ять аграрних розписок

У 2016 році на Полтавщині оформили дев’ять аграрних розписок

В поточному році в Полтавській області оформлено дев’ять аграрних розписок (чотири фінансові та п’ять товарних) на суму понад 67 млн грн. Дві аграрні розписки на сьогодні вже погашено.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації.

У цьому році на Полтавщині тривала активна тренінгова та інформаційна кампанії з впровадження механізму застосування аграрних розписок.

Досвід, отриманий під час роботи проекту, дав можливість поширити його ще на сім областей: Вінницьку, Миколаївську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку та Черкаську. Виробники цих регіонів у 2016 році також отримали доступ до кредитування за допомогою аграрних розписок.

На сьогодні у відкритому Реєстрі аграрних розписок зареєстровано 65 аграрних розписок.

У 2017 році робота банків буде націлена на кредитування малих та середніх сільськогосподарських виробників, які мають в оренді від 500 до 5 тис. га. Бюджет на ці кредити банківські установи заклали.

Запровадження аграрних розписок дає можливість сільгоспвиробникам залучити додаткові кошти для подальшого розвитку.

Довідка

Пілотний проект Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Аграрні розписки в Україні» впроваджено в Полтавській області у 2014 році. За перший рік його роботи було оформлено 10 аграрних розписок. З них дев’ять товарних та одна фінансова на суму близько 40 млн грн. Всі аграрні розписки були погашені своєчасно.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!