Агромаркет

Туреччина активно нарощує імпорт чорноморської кукурудзи

Протягом останніх років Туреччина нарощує імпорт кукурудзи, щоб забезпечити активний розвиток птахівничої галузі та експорт м’яса птиці. У питанні поставок кормової сировини Туреччина практично повністю покладається на Чорноморський регіон.

Про це повідомляється на Телеграм-каналі Refinitiv Agriculture.

Протягом вересня 2019 року – березня 2020-го Туреччина імпортувала майже 3 млн. тонн кукурудзи, що 87% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 146% більше, ніж в середньому за попередні 4 роки.

Зокрема, протягом перших семи місяців поточного МР країни Чорноморського регіону (Україна, Румунія та Росія) сумарно поставили в Туреччину на 90% більше кукурудзи, ніж за той же період минулого року, і вдвічі більше, ніж в середньому за попередні чотири роки.

Таким чином, протягом перших семи місяців 2019/2020 маркетингового року Україна (з часткою 50%), Румунія (22%) і Росія (17%) домінували в поставках кукурудзи в Туреччину з сукупною часткою ринку майже 90%. Аналогічно ці країни зберегли сукупну ринкову частку не менше 90% на турецькому ринку імпорту кукурудзи протягом останніх чотирьох років.

«Туреччина є досить важливим ринком для збуту кукурудзи з України, Росії та Румунії. Наприклад, в сезоні 2018/19 року Туреччина була п’ятим за величиною імпортером української кукурудзи з часткою близько 8% в загальному експорті. У тому ж сезоні Туреччина стала найбільшим імпортером румунської кукурудзи з часткою 33%», – йдеться в повідомленні.

Незважаючи на те, що за останнє десятиліття виробництво кукурудзи в Туреччині зросло на 43%, воно не може повністю задовольнити попит з боку тваринництва. Наприклад, в 2018/19 році власний урожай кукурудзи в Туреччині зміг забезпечити тільки 65% внутрішнього споживання.

На індустрію кормів для тварин припадає близько 80% загального споживання кукурудзи в Туреччині, адже вона є основним інгредієнтом з часткою понад 50% при виробництві в корм для птиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!