Агромаркет

У тренді - розвиток кліматично розумного сільського господарства

У тренді - розвиток кліматично розумного сільського господарства

Європарламент дав зелене світло новій сільськогосподарській політиці ЄС, розширивши програми підтримки для фермерів, які працюватимуть задля розвитку кліматично розумного сільського господарства.

За інформацією, яку було розміщено на офіційному сайті парламенту ЄС, під час переговорів щодо пакету законодавчої ініціативи депутати наполягали на тому, що зміцнення біорізноманіття та дотримання екологічних та кліматичних законів та зобов’язань матимуть ключове значення для реалізації реформованої Спільної сільськогосподарської політики (CAP), яка набуде чинності з 1 січня 2023 року.

Держави-члени ЄС будуть зобов’язані гарантувати, що не менше 35% бюджету розвитку сільських районів та не менше 25% прямих виплат будуть виділені на заходи щодо охорони навколишнього середовища та клімату.

Депутати Європарламенту гарантували, що мінімум 10% прямих виплат використовуватиметься для підтримки малих та середніх господарств, а не менше 3% бюджету ЄСГП (Єдиної сільськогосподарської політики ЄС, – прим. ред.) піде молодим фермерам. Вони також наполягали на тому, що кризовий резерв із річним бюджетом 450 мільйонів євро (у поточних цінах) буде постійно готовий допомогти фермерам в умовах нестабільності цін або ринку.

В той же час в статті АgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник вважає, що зміни, скеровані на збереження довкілля, запроваджуються в сільському господарстві вкрай повільно та потребують додаткових фінансових інвестицій.

Вона припустила, що анонсована на саміті в Глазго президентом Байденом програма AIM for Climate, очолювана ОАЕ та США, яку вже підтримало понад 30 країн та більше ніж 40 неурядових організацій, стане для світового агросектору тим драйвером та фінансовою подушкою, якої він так потребує сьогодні.

«Наразі AIM for Climate вже заявила про акумулювання 4 млрд доларів, які буде інвестовано в прискорення інновацій для розвитку кліматично розумного сільського господарства та продовольчого сектору протягом наступних п’яти років», – підкреслила фахівець. 

Нагадаємо, Україна схвалила стратегію екобезпеки та адаптації до зміни клімату. Раніше в Україні досліджували наслідки зміни клімату до 2100 року.