Агромаркет

Товарообіг між Україною та Узбекистаном збільшився майже на 60%

За 7 місяців 2021 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року товарообіг між Україною та Узбекистаном збільшився на 59,5% – до $335,3 млн. Зокрема, експорт українських товарів становив $216,7 млн (+ 48,8%).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України за результатами зустрічі заступника мністра економіки України – тогового представника України Тараса Качки з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим.

Під час зустрічі було акцентовано на співпраці в аграрному секторі в частині нарощування поставок української молочної, м’ясної та олійної продукції, кондитерських виробів тощо. Крім того, Україна націлена на посилення співробітництва в галузі сільгоспмашинобудування – постачання на ринок Узбекистану сільськогосподарської техніки різної модифікації, обладнання для комбікормових заводів, доїльних залів та утримання великої рогатої худоби, обладнання для птахівництва.

З боку узбецької сторони було наголошено, що знаковим є відновлення повітряного авіасполучення між Україною і Узбекистаном, адже реалізація проектів в авіаційній галузі є перспективною для обох країн. Узбекистан також зацікавлений у нарощуванні поставок на український ринок бавовни, волокна, пряжі та текстильної продукції для переробки в Україні і подальшого експорту.

Нагадаємо, Узбекистан зацікавлений у нових проєктах в України. Також ми писали, що Україна збільшить поставки агропродукції до Узбекистану.