Агромаркет

Торік сонячна генерація розширилась щонайменше на 800 МВт

Торік сонячна генерація розширилась щонайменше на 800 МВт

Торік, за даними Асоціації сонячної енергетики України,  було встановлено не менше 800 МВт сонячної енергетики.

Про це повідомляє пресслужба Ліги енергетичного розвитку України (ЛЕРУ. )

За словами голови правління Асоціації сонячної енергетики України Владислава Соколовського,  у 2024-му в країну було завезено сонячних панелей загальною потужність 1,3 ГВт, що є доволі непоганим результатом для важкого воєнного року. 

Він нагадав, що з 1 липня 2024 року були скасовані мита та ПДВ на завезення сонячних панелей та установок зберігання енергії.

«Розвитку цього виду ВДЕ сприяє й те, що сонячне обладнання можна встановлювати досить швидко і в багатьох випадках це не потребує спеціальних дозволів», – зауважив Владислав Соколовський. 

За словами в.о. директора ДП «Гарантований покупець» Артема Некрасова, український бізнес уже відчув переваги ВДЕ з точки зору безперебійного забезпечення електроенергією виробництв в умовах ракетних та шахедних ударів по енергоінфраструктурі та пов’язаних з ними блекаутів.

«Якщо у підприємства  цілодобовий цикл виробництва, а воно не має електроенергії по 3-5 годин на добу, воно вимушено вживати заходи для енергозабезпечення, в першу чергу за рахунок ВДЕ, бо інакше таке підприємство можна просто ліквідувати. Протягом попереднього року пільгові кредити, звільнення від мит (окрім вітроенергетики) та спрощення приєднання стимулювали приріст завозу сонячних панелей та їх встановлення. І тут працює проста математика, адже електроенергія ВДЕ, яка поступає в загальну мережу значно дешевша ніж, коли, скажімо, ви використовуєте газ, скажімо, генерацію за допомогою газових пікерів», – констатував він. 

Нагадаємо, під сонячні панелі для виробництва 1 мВТ енергії потрібно відведести 1,5 га площ.