Агромаркет

Системний супутниковий моніторинг в агросфері забезпечує до $2,5 млрд щорічно

Налагодження системного супутникового моніторингу, в тому числі в аграрній сфері, забезпечує збільшення надходжень до бюджету країни більш, ніж на 20% та забезпечує приріст до 2,5 млрд доларів щорічно.

Про це повідомив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай під час Всеукраїнського формуму “Україна 30.Земля”.

За його словами, аграрії є одними з найактивнішими користувачами супутникової інформації у світі.

«Саме з космосу найкраще отримувати інформацію по ділянках поля, вологості, метеоумовах тощо. Завдяки космічній навігації та супутниковому зв`язку можна з великою точністю вимірювати площу поля та забезпечувати засоби точного землеробства, яке було створено завдяки космічним технологіям. Саме тому країни світу витрачають більше 80 млрд доларів щорічно на реалізацію власних космічних проєктів. Найбільша частка з них припадає на проєкти супутникового зв`язку, навігації та дистанційного зондування землі», – зауважив Володимир Тафтай.

На переконання голови Державного космічного агентства, реалізація цих програм в агросекторі дозволяє ухвалювати більш обґрунтовані управлінські рішення, створювати високотехнологічні робочі місця, розвивати людський потенціал, впроваджувати точне землеробство, раціонально використовувати землі тощо.

«Україна має дуже потужні можливості щодо забезпечення аграріїв інформацією щодо космічних систем», – підкреслив Володимир Тафтай.

Він додав, що Україна в переважній більшості користується ресурсами іноземного виробництва, але у грудні на орбіту виведуть перший вітчизняний супутник оптико-електронного спостереження Землі Січ-2-30, що дозволить не витрачати додаткові кошти на придбання знімків у інших країн. Також планується запустити ще шість супутників більшої роздільної здатності.

Супутникове дистанційне зондування, за словами Володимира Тафтая, дозволяє аналізувати стан посівів. Зокрема, в Україні використовують методику, яка дозволяє раз на два тижні отримувати інформацію з розрізненістю у 10 метрів.

«Це дозволяє оцінити ситуацію щодо більшості полів на території України», – підкреслив він.

На переконання Володимира Тафтая, завдяки супутниковому моніторингу полів та стану рослин, вирішити проблеми на початковому етапі, покращити стан урожаю тощо.

«Приклад Іспанії доводить, що налагодження системного супутникового моніторингу, в тому числі в аграрній сфері, забезпечує збільшення надходжень до бюджету країни більш, ніж на 20%. За нашою оцінкою, за умов використання цих інструментів і своєчасного реагування на існуючі виклики, приріст у аграрній сфері становить до 2,5 млрд доларів щорічно», – підсумував Володимир Тафтай.

Нагадаємо, супутниковий моніторинг посівів підвищує ефективність господарювання. Раніше повідомлялося, що супутниковий моніторинг дозволив створити карти посівів сільгоспкультур у трьох областях.