Агромаркет

Супутниковий моніторинг дозволив створити карти посівів сільгоспкультур у трьох областях

Супутниковий моніторинг дозволив створити карти посівів сільгоспкультур у трьох областях

Світовий банк (СБ) завершив першу частину пілотного проекту супутникового моніторингу сільськогосподарських земель у Львівській, Київській і Миколаївській областях.

Про це повідомила прес-служба американської компанії EOS, яка реалізувала цей проект.

Згідно з повідомленням, компанія на основі даних космічного моніторингу здійснила аналіз рослинного покриву земної поверхні. Це дало змогу створити карти посівів сільгоспкультур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період із 2016 по 2018 рік.

«Проект було запущено в травні 2018 року у рамках п’ятирічної програми СБ із підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні Land Transparency, – розповіла координатор проектів EOS Наталія Боротканич. – Наприкінці грудня ми представили звіт щодо першої частини проекту. Продовження проекту буде, проте в якому форматі, поки що невідомо».

За даними компанії, космічний моніторинг дає змогу точно оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати врожай на ранніх стадіях і контролювати агрооперації.

«Коли ми почнемо моніторити ринок землі з космосу, буде важче підробити дані, – підкреслила Наталія Боротканич. – У результаті моніторингу ми побачили, що не скрізь здійснюється сівозміна, ми побачили помилки в кадастрі. Наразі ми не знаємо, скільки та яких культур насправді росте в Україні. Ми отримуємо дані статистики від фермерів, але дуже часто вони подають дані неправильно. А космічні технології дадуть нам змогу все це контролювати».

СБ реалізує проект Land Transparency за фінансової підтримки ЄС. Замовником проекту є український уряд. У проекті беруть участь представники держорганів, зокрема Держгеокадастру.

На думку EOS, супутниковий моніторинг має сприяти розвитку ринку агрострахування, потенціал якого в Україні оцінюється в $50 млн.

Довідка

EOS (Earth Observation System) розробляє рішення щодо застосування аналізу даних супутникового моніторингу. Центральний офіс компанії розташований у Менло-Парк (Каліфорнія). В Україні компанія має R&D центри в Києві, Дніпрі та Харкові.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!